Foutmelding

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in _menu_load_objects() (regel 579 van /customers/a/1/1/gemudes.be/httpd.www/includes/menu.inc).

Afscheidswoord bij het overlijden van Patrick Williame (1947-2016)

De weg die Patrick heeft afgelegd was behoorlijk druk, de sporen die hij achterliet indrukwekkend. Patrick was al lang gekend in Heemkundige middens. In 1998 was hij medestichter van het Digitaal Archief Melle en werkte hij er, als noeste wroeter, mee aan maar liefst 16 boeken, met o.a. de geboorte-­‐, huwelijk-­‐ en begrafenisboeken van onze parochie O.-­‐L.-­‐Vr. Ter Sneeuw, Sint-­‐Daneels te Beervelde en Heilig-­‐Kruis te Heusden. Boeken die iedere heemkundige en vele genealogen al meermaals in handen genomen hebben om een stamboom te vervolledigen. In het museum te Destelbergen was hij ondertussen ook als vrijwilliger aan de slag, samen met Willy Van Damme, Luk Lekens, Chris De Permentier, Roger De Smul, Noël Van Langeraert en Romain Michaux. Pas na het verlies van zijn vriend Willy Van Damme eind 2006, het ontslag van voorzitter Luc Lekens wegens verhuis naar Gent en het gezamelijk vertrek van de oude vriendengroep Chris, Roger en Noël, kwam Patrick in 2007 noodgedwongen als voorzitter op de voorgrond voor het Gemeentelijk Museum van Destelbergen. In zijn eigen stijl en met de medewerking die hij elk jaar opnieuw zocht én vond, slaagde hij erin om samen met compaan Etienne Baert verder het museum open te houden en telkens met enkele extra medewerkers, zoals Liliane en zijn vrouw Christine de jaarlijkse tentoonstelling in ere te houden. Met enkele titels van dergelijke tentoonstellingen, waar hij terecht fier over was, frissen we uw geheugen even op: ‘Heusden Koerse’, ‘Den Groote Tocht’, ‘Bloemisten in Destelbergen’, ‘Sprokkels uit de geschiedenis van Destelbergen’, ‘Dirk Brossé’, ‘2000 jaar Eenbeekeinde’, ‘De Herbergen, vroeger en nu, in Destelbergen, Heusden en Beervelde’, ‘GeMuDes verenigt’, ‘Octave Landuyt’, ‘WO I, een chronologische terugblik met aandacht voor de Destelbergse, Heusdense en Beerveldse oorlogsslachtoffers’ en vorig jaar nog ‘De ZAB-­‐ers van Destelbergen-­‐ Heusden-­‐Beervelde tijdens WO I’. Ondanks zijn gezondheidsproblemen bleef hij verder, in ‘zijn’ museum, dagelijks werken aan de toekomst van de in 2013 opgerichte vzw GeMuDes en het vorig jaar vernieuwde museum. Hij maakte ook volop plannen voor de komende evenementen in 2016: Volgende maand reeds tijdens de Nationale Erfgoeddag van zondag 24 april een ‘Bergenkruis’ tentoonstelling en 2 wandelingen met de gids Raymond Van Doorsselaere. De jaarlijkse tentoonstelling tijdens de augustuskermis van Destelbergen-­‐Dorp gaat dit keer rond ‘Het leven tijdens WO I’ en tenslotte nog een heus 5-­‐jaren-­‐plan om de aan het museum geschonken Reuzen van Destelbergen en van Heusden te herstellen en terug te laten deelnemen aan de feestelijkheden in onze gemeente. Onze groep ‘GeMuDes’ zal proberen dit en alle andere lopende zaken in jou naam Patrick te verwezenlijken. Bedankt Patrick, én beste Christine, Timothy, Ruth, Hannes en Hedwige weet dat iedere medewerker en de vele trouwe bezoekers aan het museum van Destelbergen nog dikwijls aan Patrick zullen denken! Hij, Patrick, zit immers nog lang in ons hart.